Sanoat zonalaridagi yer maydonlarini auksionga chiqarish jarayonlari joyiga chiqib o‘rganildi
Sanoat zonalarini boshqarish direksiyasi direktori D. Xabibullayev, viloyat prokuraturasi bo‘lim boshlig‘i A. Vaxabov hamda viloyat Kadastrlar palatasi mas’ullari ishtirokida kichik hamda yoshlar sanoat va tadbirkorlik zonalaridagi yer maydonlarini auksionga chiqarish jarayonida uchrayotgan to‘siq va kamchiliklar tizimning o‘zidan joyiga chiqib tahlil qilindi. Mutasaddilar tomonidan mavjud muammolarning kelib chiqish sabablari atroflicha muhokama qilinib, ularni bartaraf etish yuzasidan tegishli taklif va tavsiyalar ishlab chiqildi.
Shuningdek, yer ajratish va auksion jarayonlarining ochiqligi, shaffofligi hamda qonuniyligini ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi. O‘rganishlar yakunida aniqlangan kamchiliklarni qisqa muddatlarda bartaraf etish, tadbirkorlar uchun qulay shart-sharoitlar yaratish bo‘yicha mas’ul tashkilotlarga tegishli topshiriqlar berildi.