Xalqobod kichik sanoat zonasida muhandislik-kommunikatsiya infratuzilmasini yaxshilash bo‘yicha ishlar izchil davom ettirilmoqda.
Xalqobod kichik sanoat zonasida yangi loyiha kengaytirilmoqda
Payariq tumanidagi Xalqobod kichik sanoat zonasi hududida faoliyat yuritayotgan “Silver Green Tea” oilaviy korxonasi tomonidan qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini qayta ishlash va qadoqlash loyihasi doirasida qo‘shimcha bino qurilish ishlari boshlandi.
Mazkur loyiha korxonaning ishlab chiqarish quvvatlarini yanada kengaytirish, mahsulotlarni zamonaviy talablar asosida qayta ishlash va qadoqlash hajmini oshirishga qaratilgan. Qo‘shimcha bino foydalanishga topshirilishi natijasida yangi ish o‘rinlari yaratilishi, shuningdek, ichki bozorni sifatli mahsulotlar bilan ta’minlash imkoniyatlari kengayishi kutilmoqda.
Xalqobod kichik sanoat zonasida amalga oshirilayotgan ushbu loyiha hududning sanoat salohiyatini oshirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash va mahalliy iqtisodiyotni rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.